Můžu Vám nabídnout terapii již od prvních dní po porodu.
Péče o jizvu. Něco o čem by vám měli říct po jakémkoliv zákroku, po kterém si ponesete na svém těle jizvu. Péče ovšem není tlaková masáž, která opravdu v prvních týdnech není vůbec žádoucí, protože jizva potřebuje tzv. mechanický klid na své hojení, ale přesto péči, aby to hojení probíhalo, tak jak bychom si přáli.
Ano, již od prvních dní je potřeba s jizvou pracovat, i když tyto první dny to je spíš péče o okolí jizvy, pracujeme s dechem, dotekem a s přijetím jizvy
Ukážeme si, jak technikou M-MLD uvolníme fascie, uzliny a naučíte se lymfatické dýchání na podporu toho, aby se nehromadil u jizvy otok, který zhoršuje proces hojení.
Naučíme se masáž a automasáž bříška a po vytažení stehů jak s jizvou dál pracovat, aby se předešlo srůstům. Na podporu hojení vám můžu dát lymfotape, crosstape, či jiné tejpování vždy individuálně dle stavu a časnosti vaší jizvy.
Dám vám tipy na relaxace, které jsou důležité k celkovému zklidnění – tudíž nastartujeme parasympatikus a zklidníme sympatikus, abychom také podpořily hojení.
Tak jak my jsme každý jedinečný, tak i naše jizvy jsou jedinečné a i péče je potom individuální, ale obecně po 3 měsících po porodu či zákroku děláme s jizvou vše předchozí plus si můžeme dovolit komplexní terapii včetně masáže pomocí lávových kamenů, masáž přímo jizvy a uvolnění nejen pánve pomocí reboza – vše dle porodní asistentky Anny Kohutové.
Jizvy a to zvlášť ty, co jsou na břiše, tak mohou ovlivnit a způsobit různé bolesti, takže je vhodné terapii doplnit o viscerální manipulaci, tj. o práci s fasciemi.